english
HomeVýstavyArchivVýstava A3V /  Letní krajina

Výstavy

img

Výstava A3V /  Letní krajina

3. září - 9. září 2018

Výstava představuje cyklus maleb z letního plenéru frekventantů roudnického kurzu Dobrodružství malby, kteří se mimo pravidelný kurz schází i na mimořádných akcích venku, pod širým nebem, tedy v tak zvaném plenéru, kde také tvoří. Jednotlivé práce vznikly během jednoho takového tvůrčího setkání na Levandulové farmě v Židovicích, v překrásné krajině roudnicka, typické svým dramatickým světlem, otevřeným pohledem do krajiny s výhledem na horu Říp či Sovici stejně tak na obzoru se rýsující Sedlo, Milešovku a další dominanty Českého středohoří. Na jednom místě v malé malé vesničce u Roudnice můžete tedy zažít atmosféru vůní a barev skoro jako v Provence. 

Studenti si měli možnost vybrat si techniku i postup práce, zhodnotili tak dovednosti a zkušenosti z malířských kurzů, které v našem Ateliéru navštěvují. Vznikly tak malby na plátno technikou akrylové a olejové malby, ale i drobnější akvarelové malby na papír. Jednotícím prvkem našich maleb je tentokrát místo, kde vznikly a snaha zachytit specifické světelné podmínky v krajině kolem levandulových polí.

 

Frekventanti Akademie třetího věku Ateliéru Výtvarka pod vedením lektorky Jitky Kratochvílové představí své práce, které vznikly pod širým nebem technikou akvarelové, akrylové a olejové malby.

Vernisáž se uskuteční v galerijním foyer v pondělí 3. září od 17.00 hodin. Výstava potrvá do neděle 9. září 2018. 

 

Seznam vystavujících:

Jitka Černá
Jitka Filinská
Danuše Géringová
Josef Géring
Pavla Hančlová
Vlasta Holubová
Blanka Hrabětová
Jana Hubačová
Jana Justová
Jitka Kratochvílová
Ludmila Kubálková 

 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík