english
HomeVýstavyTiskové zprávyTisková zpráva k výstavě Ondřej Vicena / Ateliér duše

Tiskové zprávy

Tisková zpráva k výstavě Ondřej Vicena / Ateliér duše

12. 2. 2019 - GMU

21. února – 28. dubna 2019 

Ve foyer roudnické galerie bude ve čtvrtek 21. února slavnostně zahájena výstava vizuálního umělce Ondřeje Viceny Ateliér duše. Bude zde představena jeho nejnovější instalace, v níž komentuje pozici člověka v dnešní odosobněné společnosti ovládané touhou po dokonalosti. Výstava potrvá do 28. dubna 2019.

Vizuální umělec a designér Ondřej Vicena (*1988) patří bezesporu k výrazným tvářím nastupující umělecké generace. Za svého vysokoškolského studia na obou pražských uměleckých školách -  UMPRUM i AVU prošel několika ateliéry zaměřenými na práci s novými médii. Studoval například v ateliérech hostujících profesorů – rakouského umělce Markuse Huemera a Angličana Johna Hilla, v Ateliéru sochařství Dominika Langa a Edith Jeřábkové či ve Škole Tomáše Svobody. Východiskem Vicenovy tvorby se stala estetika současné postinternetové doby, kde se kýč masové produkce a okázalé vizuální a sluchové efekty mísí v neobvykle působivých instalacích, podávajících ironické svědectví o syrovosti soudobého překračování všech tradičních formálních a duchovních hodnot.

Je-li jádrem roudnické výstavy Ondřeje Viceny pokus o komentář sebereflexe jedince vprostřed dnešní, sociálními sítěmi deformované odosobněné společnosti, počíná si autor jako sociální antropolog. Pitvá archetypální sociální dovednosti totožné pro každého člověka a všímá si degenerativního vlivu prostředí, v němž se nachází, a v němž za vidiny „společenského přežívání“ musí skrývat svou vlastní tvář. To vše Ondřej Vicena divákovi servíruje v líbivém balení levitující stínové instalace.

Výstavu podpořilo Ministerstvo kultury ČR. 

Výstava Ondřeje Viceny bude pro veřejnost otevřena od 22. 2. do 28. 4. 2019, úterý – neděle 10.00–17.00.

Kurátorka výstavy: Petra Mazáčová

Výstavu doprovodí katalog s textem Petry Mazáčové.

Bližší informace na www.galerieroudnice.cz

 

Kontakt:

Lucie Švec Kabrlová GMÚ
galerie@galerieroudnice.cz
tel.: 416 837 301

Výstava:

Ondřej Vicena / Ateliér duše

Pozvánka:

ke stažení

 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík