english
HomeVýstavyArchivOtevíráme sbírky ON-LINE

Výstavy

img

Otevíráme sbírky ON-LINE

z cyklu: Architekturaikona

17. dubna - 30. června 2020

Roudnická galerie se zapojuje do slovensko-české databáze výtvarného umění - webu umenia - která představuje souhrnný katalog sbírek mnoha slovenských a několika českých galerií.

Web umenia je v evropském kontextu jeden z nejmodernějších a nejefektivnějších nástrojů pro prezentaci sbírek, vyvinutý lab.SNG, digitálním a IT centrem Slovenské národní galerie. Jednou z největších výhod tohoto souhrnného katalogu je možnost vyhledávat díla, témata, autory apod. napříč různými galeriemi.

My jsem se rozhodli publikovat INFORMACE O VŠECH SBÍRKOVÝCH PŘEDMĚTECH naší galerie, což má přínos především pro odborné studium umění. Postupně budeme doplňovat dosud nenafocené snímky i nové přírůstky.

Vyhledávání v databázi je možné pomocí řady kategorií - podle datace, autora, výtvarného druhu, námětu, techniky a mnoha dalších kritérií. A pokud se chcete podívat jen na sbírky roudnické galerie, nezapomeňte si naši instituci zvolit v poli "galerie".

Věříme, že webový katalog sbírek přinese všem uživatelům nejen mnoho objevného poznání, ale také radost z umění.

 

Vstup do on-line katalogu ZDE.

Nadále máme sbírky publikované také na starším webovém katalogu vytvořeném metodickým centrem CITEM ve spolupráci s Radou galerií ČR – Registr sbírek výtvarného umění .


 
 
 
youtubeGalerie blog
Tel: 416 837 301
E-mail: galerie@galerieroudnice.cz

Mapa stránek
© 2012  Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
- Očkova 5,  413 01 Roudnice nad Labem

 Webdesign saKra, realizace Michal Ševčík